Čechy

Bílá vína

Žernosecké zámecké vinařství Velké Žernoseky

Müller Thurgau 2019 jakostní suché 0,75l 330,-

Jemná a elegantní vůně této Müllerky se vyznačuje zejména intenzivním aroma broskví, manga, melounu a květin. 

Chuť je sametově jemná s dlouhou dochutí.

Jiří Lobkowicz – Zámek Mělník

Ludmila Bílá (Solaris) 2017 jakostní polosuché 0,75l 330,-

Víno zlatavé barvy s ovocným projevem připomínající grapefruit, broskev a angrešt, lehce kořenité s vyšším zbytkovým cukrem.

Školní statek Mělník

Sylvánské zelené 2018 pozdní sběr polosladké 0,75l 440,-

Svěží bílé víno s jemnými bylinkovými a kořenitými tóny. V chuti je krásně šťavnaté, protože výraznější mělnickou kyselinku vyvažuje maličko vyšší zbytkový cukr.

Červená vína

Žernosecké zámecké vinařství Velké Žernoseky

Modrý portugal 2019 jakostní suché 0,75l 330,-

Svěží, dravé a velmi živé víno, které je příjemně pitelné. Dominuje zejména ovocná složka podpořená vystouplou tříslovinkou.

Morava

Šumivé víno

Hrabal rodinné vinařství Velké Bílovice sekt stanovené oblasti

Sekt Hrabal Brut Velké Bílovice 0,75l 590,- 

Velice příjemný suchý sekt, vyráběný klasickou metodou kvašení v láhvi (9měsíců.) Vyroben citlivou kupáží odrůd Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský. Příjemná zlatá barva, vyznačuje se kvalitním perlením. V chuti svěží květinovo-meruňkové aroma pozvolna přecházející v minerální tóny.

Bílá vína

Moravíno Valtice 

Sauvignon 2018 pozdní sběr suché 0,75l 490,-

Suché bílé víno světle zlatavé barvy. Vůně květu černého bezu s tóny černého rybízu. Chuť šťavnatá ovocná po broskvích a ananasu.

Milan Sůkal Nový Poddvorov

Rulandské šedé 2019 pozdní sběr suché 0,75l 570,-

Víno má bledě žlutou barvu se zlatavou jiskrou. Ve vůni se prolínají tóny bylinkového čaje a jádrového ovoce. V dochuti je tělnaté, odrůdové, harmonické s dlouhým závěrem.

Volařík Miroslav Mikulov Perná

Pálava 2019 pozdní sběr polosuché 0,75l 590,-

Svěží Pálava vás okouzlí jemnou vůní exotického ovoce s nádechem čajové růže. Vyvážená chuť šťavnatého liči a mandarinek.

Pavel Springer Bořetice

Chardonnay 2016 Family reserve suché 0,75l 890,-

Výtečné bílé víno, suché. Barva je tmavě žlutá se zlatavými odlesky. Ve vůni medová plástev, máslové tóny, citrusová kůra. Plná šťavnatá chuť s tóny zralých nektarinek s dotykem ušlechtilého dřeva. Toto víno leželo na jemných krémových kvasnicích a zrálo ve francouzských dubových sudech.

Jindřich Kadrnka Březí u Mikulova

Ryzlink rýnský Jindřich IV. 2019 pozdní sběr suché 0,75l 570,-

Ryzlink je ve vůni příjemně květnatý, lehce meruňkový až slaný s výrazně živým a minerálním koncem. Chuť je intenzivně ovocitá, svěží a šťavnatá s výrazně slaným závěrem.

František Mádl Velké Bílovice

Hibernal 2016 pozdní sběr polosuché 0,75l 510,-

Ve vůni se prosazují harmonické ovocné tóny s meduňkou a mátou, které v chuti připomínají kompotované zralé broskve.

Červená vína

Špalek Nový Šaldorf 

Zweigeltrebe 2018 pozdní sběr suché 0,75l 390,-

Víno rubínově červené barvy, s vůní ostružin a červených višní chutí připomínající červené lesní plody se sametovou tříslovinou. Skvěle se hodí k telecímu a k zvěřině.

Sedlák Velké Bílovice 

Merlot 2018 výběr z hroznů suché 0,75l 570,-

Víno s příjemným aroma sušených švestek, ostružin a borůvek, doplněné o tóny kávy, kouře a čokolády. Mohutné, plné víno, v chuti s tóny marmelády z drobného černého ovoce. Harmonické třísloviny a dubové aroma dávají vínu delší závěr.

Pavel Kosík Tvrdonice

Cabernet Cortis 2018 výběr z hroznů suché 0,75l 480,-

Skvělé červené víno, z dobře vyzrálých hroznů. Zrálo na dubovém sudu, je těžké, mohutné s výrazným dotekem sudu. V chuti dominuje lesní ovoce a příjemná sladkost čokolády a vanilky.

Hrabal Velké Bílovice

Velká červená slípka cuvée

(Zweigeltrebe/Frankovka) 2016 suché 0,75l 750,-

Velká červená slípka je společným projektem Velko-bílovických vinařů, kteří mají i slípku ve svém znaku. Cílem bylo vytvořit cuvée reprezentující tuto vinařskou obec. Velká červená slípka je tvořena ze 70%  Zweigeltrebe a  30%  Frankovky. Víno zrálo 12 měsíců na dubových sudech. Výrazné aroma po santalovém dřevu je v chuti doplněno o tóny černých višní v čokoládě. Okouzlující víno s dobrým potenciálem.

Pavel Springer Bořetice

Cabernet Sauvignon 2015 pozdní sběr suché 0,75l 810,-

Cabernet Sauvignon tak jak ho od Pavla Springera dobře známe, v chuti i ve vůni najdeme černý rybíz, cedrové dřevo, sladké třísloviny a jeto typický kořenitý projev. Vynikající ročník!

Rakousko

Bílá vína

Philippe Bründelmayer Kremstal

Grüner Veltliner 2018 Lössterrassen suché 0,75l 510,-

Suchý veltlín je svěží, živý. Podmínky na vinici Lössterrassen jsou základem pro zdraví a zralost hroznů, které se proměňují v toto šťavnaté, „pepřové“, v chuti bohaté víno.

Weingut Denk Wösendorf Wachau

Riesling Federspiel 2018 suché 0,75l 680,-

Tento ryzlink patří do skupiny vín, které rozhodně nenudí, ale naopak, vybízí k dalšímu a dalšímu vychutnávání. Je suchý, se žlutozelenou jiskrnou barvou. V chuti i aroma čistý a odrůdový, připomínající rozkvetlý meruňkový sad. Harmonický s příjemnou a svěží kyselinkou.

Weingut Stiegelmar Burgerland

Weissburgunder 2018 suché 0,75l 510,-

Hrozny pro toto víno pocházejí z lokality Neuteilung, místa na vřesovišti s hlubokou, humusově bohatou, vápenatou hnědou půdou na hrubé štěrkové vrstvě v podloží. Víno má jasně žlutou barvu se zelenkavými odstíny; komplexní květ – exotický nos s ananasem, mangem a broskvovými tóny, které pokračují na patře.

Červená vína

Weingut Stiegelmar Burgerland

St. Laurent Ried Apelgrund 2017 suché 0,75l 510,-

Tmavě rubínová barva, ve vůni intenzivní projev višní a ostružin, v chuti se pak ovocný dojem dobře propojuje s tóny dřeva, kouře a vanilky, jež víno získalo zráním v dubových sudech. Chuť je podtržena jemným nádechem bylinek, lékořice a pepře. Chuť je živá a plná s dlouhou perzistencí.

Weingut Stiegelmar Burgerland

Blaufränkisch Ried Altenberg 2015 suché 0,75l 1.090,-

Barva tmavé vyzrálé třešně, ve vůni vedle borůvkových a černorybízových tónů stopy po dřevu. Na patře pevné, dobře strukturované s tóny jahodové marmelády a sušeného bobulovitého ovoce.

Itálie

Šumivá vína

Furlan Vini Delle Venezie

Prosecco Spumante D.O.C. 0,75l 490,-

Prosecco bledě slámové barvy se zelenkavými odlesky. Vůně evokuje čerstvě rozkrojené zelené jablko, s jemným květinovým a akátovým tónem vyzívá k dalším douškům. V chuti je Prosecco pevné, dobře strukturované s intenzivnějším perlením a ovocným projevem. Výborně se hodí jak jako aperitiv, tak i jako skvělý pár k bílým masům či čerstvým sýrům.

Furlan Vini Delle Venezie

Prosecco D.O.C.G. Conegliano Valdorbiadene 0,75l 750,-

Skvělé prosecco, nádherně ovocného aroma připomínající vůni rozkrojeného vodního melounu. V chuti harmonické a svěží s tóny po tropickém ovoci s příjemným intenzivním perlením. Vhodné jako aperitiv nebo k přírodním sýrům, těstovinám či čerstvým rybám.

Bílá vína

Furlan Vini Delle Venezie

Pinot Grigio D.O.C.  2017 suché 0,75l 480,-

Pinot Grigio (Rulandské šedé) je elegantní a osvěžující s tóny citrusu a hrušek, plné a harmonické, slámové barvy s květinovým aroma.

Fattoria San Francesco Kalábrie

CIRO bianco D.O.C.  2019 0,75l 570,-

Odrůda Greco bianco z oblasti Crotone. Typické víno odrůdy z podloží vápenatého jílu. Řízené kvašení v oceli, delší ležení na kvasinkách. Slámově žlutá barva s nazelenalé odstíny, ovocně aromatické víno s jemným dotekem lučních květů. V ústech živé, vyvážené a příjemně harmonické víno.

Cantina Tombacco Chieti

Pecorino Terre di Chieti 2018 suché 0,75l 450,-

Bílé víno jasně žluté barvy, která už sama předchází bohaté aromatické nuance s náznaky exotického ovoce a měkkých kořeněných tónů. Na patře je Pecorino komplexní a chutné víno s dobrou kyselinkou a minerálními tóny, které jsou ideální 

pro snoubení s pokrmy ryb a bílého masa.

Růžové víno

Fattoria San Francesco Kalábrie

DONNA ROSA Rosato IGT 2019 0,75l 690,-

Odrůda Gaglioppo, tradiční kvašení, macerace po dobu až 12 dní. Kvasí v oceli a pak leží kratší dobu ve starších francouzských barikových sudech, dozrává v chladu 2 měsíce v lahvi. Světle rubínová červené barva s fialovými odstíny, vůně delikátní, intenzivní a pikantní, plně ovocitá příjemně vínová vyvážená chuť s delší dochutí. 

Červená vína

Fattoria San Francesco Kalábrie

CIRO rosso D.O.C. 2018 0,75l 580,-

Odrůda Gaglioppo, sklízí se až první týden v říjnu, tradiční kvašení, macerace po dobu až 12 dní. Kvasí v oceli a pak leží kratší dobu ve starších francouzských barikových sudech (mikrooxydace), dozrává v chladu 2 měsíce v lahvi. Světle rubínová červené barva s fialovými odstíny, vůně delikátní, intenzivní a pikantní, plně ovocitá příjemně vínová vyvážená chuť s delší dochutí. Velmi osvěžující, pokud je lehce nachlazené

Pian Cornello Toscana rosso 2016

“ Rogheto“ I.G.P.                                   0,75l 570,-

Víno odrůdy Sangiovese, tmavě rubínové barvy. Ve vůni ucítíme červené bobulovité ovoce a maliny, jak je pro tuto odrůdu typické, s květinovým projevem. V chuti ovocné, plné, avšak stále svěží, s jemnými taniny.

Fabio Oberto Piemonte 

Barolo 2013 DOCG červené suché 0,75l 1.690,-

Hluboká rubínově červená barva s jasným fialovým odstínem. Elegantní vůně s tóny švestek, ostružin, tabáku a kávy. Komplexní ale elegantně vyvážená chuť s dlouhým závěrem.

Pian Cornello Rosso di Montalcino 2018 D.O.C. 

Piancornello Societa´ Agricola s.s. 0,75l 990,-

Víno vyrobeno pouze z hroznů odrůdy Sangiovese. Intenzivní rubínově červená barva. ve vůni jsou v popředí sladké bobule elegantní kořenité tóny. Na patře je víno ovocné, dynamické, s dlouhou ovocnou dochutí. Zrálo částečně v dřevěných sudech a částečně v betonových nádobách.

Maďarsko

Červená vína

Péter Vida – Czekszárd P.D.O.

„BONSAI“ Kadarka Öregtökés suché 0,75l 480,-

Kadarka je nejstarší historickou odrůdou révy pěstované ve vinařské oblasti Szekszárd. Díky svým hravým kořenitým vůním, a ne příliš těžkému projevu, ale krásné květnaté vůni je toto víno schopno okouzlit každého.

Péter Vida – Czekszárd P.D.O.

BIKAVÉR (cuvé Frankovka/Merlot/Cabernet sauvignon) 0,75l 740,-

Toto tradiční cuvée z vinařské oblasti Szekszárd se vyrábí z vybraných hroznů Kékfrankos (Frankovka, Merlot, Cabernet Franc, Syrah a Kadarky). Vůně je ovocná a je to komplexní víno s bohatou kořenitostí a krásnou rovnováhou. Je to jeden z prémiových maďarských „Bikavérů“.

Slovensko

Bílá vína

Chateau Rúbaň Strekov

Cabernet Blanc polosuché 0,75l 550,-

Víno zlatavé barvy a intenzívní ovocné vůně. V aromatice dominují květy ovocných dřevin. Zralé žluté ovoce a nektarinky. Chuť vína je šťavnatá a ovocná se svěží strukturovanou kyselinkou.

Slovinsko:

Bílá vína

Verus Štajerska Slovenia

Sauvignon Blanc  suché 0,75l 570,-

Čersvé ovocné tóny s dominancí typického vyzrálého angreštu, doplněné o tóny mučenky a kopřivy, příjemně pitelné s dobrou délkou doznívání v ústech. Svěží a elegantní na patře.